Śmieszne kanapki dla dzieci

Jedzenie to jedyny sposób na dostarczenie do organizmu wszelkich potrzebnych składników i na dostarczenie mu także energii. W szczególności dotyczy to dzieci. One bowiem potrzebują niespożytych pokładów energii, by móc bawić się do upadłego. Co ważniejsze jednak, potrzebują wszelkich składników mineralnych i witamin, by móc zdrowo i prawidłowo rozwijać się, rosnąć i nie zapadać na żadne choroby. Dlatego tak ważna dla dzieci jest zbilansowana, pełna i zdrowa dieta. Od niej bowiem zależy ich rozwój. Innymi słowy zależy od tego całe ich przyszłe życie.

Dzieci jednak nie są w tej kwestii materią łatwą. Rzadko kiedy lubią te pokarmy, które powinny jeść. Co więcej, w ogóle rzadko kiedy lubią jeść. Najczęściej są niejadkami i sprawiają tym nie lada problem swoim rodzicom. Każdy bowiem rodzic chce, by jego dziecko rozwijało się prawidłowo. Dlatego też przez lata wymyślono dziesiątki sposobów na przekonanie dzieci do jedzenia. Jednym z podstawowych jest perswadowanie im, że jedzonko jest ważne i potrzebne. Nie mogą jednak zobaczyć efektów jedzenia od razu, więc trudno im to zrozumieć. Dlatego rodzice sięgają po pewnego rodzaju podstępy. Próbują namówić dzieci, żeby zjadły jeszcze kolejny kęs za kogoś. Dzięki temu pokażą jak bardzo kochają tę osobę i życzą jej jak najlepiej. I tak dzieci męczą się jedząc za babcie, wujka, mamę, czy tatę. Nie jest to sposób dobry, zniechęca bowiem i do jedzenia i do rodziny. Innym sposobem jest metoda na lecący samolocik. Zdziwione dziecko otwierając buzię pozwala na karmienie. Dzieci jednak nie dają nabrać się na to zbyt wiele razy.

Najlepszym sposobem na przekonanie dziecka do jedzenia jest pomysłowa i niecodzienna forma tego jedzenia. Przykładem takiego dania są kreatywne, kolorowe kanapki z krakersów. To jednak nie jedyna forma. Do dzieci należy przemawiać ich językiem i spróbować zrozumieć ich świat. Wszystkie bajki mówią o różnych zwierzętach czy innych nietypowych stworach. Dlaczego by nie wykorzystać ich przy śniadaniu. Każde dziecko z chęcią zje kanapkę, jeśli będzie przedstawiała słonia, myszkę czy ulubioną postać bajkową.

Przygotowanie takiej kanapki jest banalnie proste. Zaczynamy od wycięcia kształtu chleba. Następnie układamy składniki tak, by stworzyły tułów i głowę naszej postaci. Zadanie można ułatwić sobie rysując szczegóły keczupem lub majonezem. Kanapki tego rodzaju przygotowuje się dosłownie chwilę dłużej niż normalne. Ile zaś czasu i energii można dzięki nim zaoszczędzić. Żadne dziecko, widząc takie danie, nie będzie protestowało przed jedzeniem. Wystarczy odrobina wyobraźni i umiejętność spojrzenia na śniadanie oczami dziecka.